7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

1400/08/16
7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9 که باید بدانید.

 

GoPro Hero 10 Black مدل پرچمدار جدید GoPro و پادشاه دوربین‌های اکشن است.
تفاوت‌های این دو مدل از نظر ظاهری و فیزیکی زیاد نمی‌باشد و در عوض، GoPro Hero 10 Black بیشتر یک ارتقاء کیفیت است. به عنوان مثال، پردازنده GP2 آن، این دوربین اکشن را بسیار سریعتر و برای استفاده سرگرم کننده‌تر کرده است.

این پردازنده جدید همچنین امکان نرخ فریم بالاتر در یک منطقه خاص، پردازش تصویر پیشرفته‌تر، تثبیت‌کننده بهینه و ویژگی‌های پخش زنده بهتر را فراهم می‌کند. با این حال، دارندگان GoPro Hero 9 Black فقط در صورتی باید به ارتقای آن فکر کنند که مشتاق یک احساس نرم‌تر و سریع‌تر باشند.

انتظار یک تغییر چشمگیر در کیفیت تصویر را نداشته باشید، اگرچه ارتقاء پوشش خارجی لنز و الگوریتم‌های پردازش بهبود بخشیده شده است.

 

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9 :

پردازنده جدید، اولین در پنج سال گذشته :

GoPro Hero 10 Black دارای اولین پردازنده جدید بعد از Hero 6 Black از سال 2017 است. این پردازنده GP2 نام دارد.
این پردازنده جدید اکثر تغییراتی را که در این مقاله در مورد آنها صحبت خواهیم کرد را فعال می‌کند. با این حال، بهبود بهتری را نیز ارائه می‌دهد، چیزی که ما سال ها منتظر آن بودیم.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9
GoPro Hero 10 Black نسبت به مدل‌های قبلی خود سریعتر است. وعده “بوت آپ سریعتر، رابط کاربری سریعتر و عکسبرداری سریعتر” را می دهد. این ممکن است چندان هیجان‌انگیز به نظر نرسد، اما ما فکر می‌کنیم که یکی از برجسته‌ترین کاستی‌هایی است که GoPro باید برطرف می‌کرد.

 

جهت خرید دوربین Gopro Hero 10 Black اینجا کلیک کنید .

 

بهبود ویدئو در نور کم :

اکثر دوربین‌های اکشن فیلمبرداری ضعیفی در نور کم دارند. همین امر در مورد GoPro نیز صدق می‌کند و ما فکر نمی کنیم که GoPro Hero 10 Black آنقدر تغییر کرده باشد.
عکاسی در نور کم در دوربین جدید بهبود یافته است، اما به لطف پردازش بهتر، به جای یک سنسور بزرگتر یا یک لنز، به طور چشمگیری بهبود یافته است.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

پردازنده GP2 GoPro Hero 10 Black تغییری را ارائه میدهد که GoPro آن را کاهش نویز سه بعدی می‌نامد. اگرچه این یک دوربین سه بعدی نیست. بنابراین شاید بعد اضافی در اینجا زمان باشد تا عمق، با استفاده از ارجاع متقابل بیشتر فریم ها برای بهبود فیلم نهایی.

گوپرو می‌گوید که در نورهای پایین‌تر و نه بسیار کم – صحنه‌هایی مانند غروب آفتاب، یا هنگام عکس‌برداری در زیر سایه‌های انبوه درختان، مؤثرتر است. با توجه به اینکه کوهنوردان، دوندگان مسیر و دوچرخه سواران چقدر از GoPro در جنگل‌ها استفاده میکنند، احتمالاً مهم ترین مورد است.

دوربین های GoPro در حال حاضر تقریباً از همه رقبا در مناطق جنگلی بسیار بهتر عمل می‌کنند، بنابراین این موضوع میتواند کیفیت تصویر را نسبت به دوربین های Insta360 و DJI افزایش دهد.

Hypersmooth 4.0 :

همیشه بهبود در تثبیت کننده حرکت، با هر دوربین Hero جدید وجود دارد.
شرکت گوپرو در این مدل جدید Hypersmooth 4.0 را معرفی کرد. این امر باعث افزایش اثربخشی تراز افق از 27 درجه به 45 درجه می‌شود.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

تراز کردن افق، فیلم شما را به حالت عمودی نگه می‌دارد، حتی اگر زاویه واقعی دوربین در سراسر مکان کج شود. 18 درجه اضافی به این معنی است که شما می توانید با شدت بیشتری حرکت کنید. این برای دوچرخه سواری خارج از جاده و اسنوبورد سواران مفید است.
هر دو دوربین دارای لنزهای 132 درجه هستند.

لنز بهبود یافته :

یکی دیگر از 7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9 تغییرات مربوط به لنز میباشد.
GoPro Hero 10 Black بهبودهایی در لنز دارد، اما این بهبودها به جای خود لنز داخلی، به پوشش خارجی لنز مربوط می شود.
GoPro نوع شیشه استفاده شده را برای مقاومت در برابر خراش بیشتر، بهبود داده است.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

 

عکسبرداری 60 فریم در ثانیه با وضوح 5.3k، عکس هایی با وضوح بالاتر :

پردازنده GP2 GoPro Hero 10 Black حالت عکاسی با کیفیت بالاتری را دارد. در اینجا خبری از تصویربرداری 8K نیست، اما حالت رزولوشن 5.3k که در GoPro Hero 9 Black مشاهده می‌شود، اکنون به جای 30 فریم بر ثانیه، 60 فریم بر ثانیه دارد.

یادتان باشد برای بهترین نتایج در زمان استفاده به صورت Hypersmooth 4.0 باید به 5.3k در 30 فریم در ثانیه یا 4K با 60 فریم در ثانیه پایبند باشید.

عکس‌های GoPro Hero 10 Black نیز کمی متفاوت است. آنها اکنون می توانند با وضوح اصلی سنسور، 23 مگاپیکسل، به جای 20 مگاپیکسل Hero 9 Black عکاسی شوند. هر دو دوربین حسگر تصویر یکسانی دارند، بنابراین این، یک ارتقاء کوچک است.

کیفیت پیش نمایش بهتر برای نمایشگرها :

گوپرو هر دو نمایشگر جلو و عقب GoPro Hero 10 Black را تغییر داده است. این یکی از بهترین و جالبترین بخش از 7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9 میباشد.

صفحه جلویی مانند دفعه قبل دارای یک LCD 1.4 اینچی است، اما اکنون دارای “پیش نمایش زنده روانتر” است. این احتمالاً به این معنی نیست که خود صفحه نمایش بهتر است، اما GoPro Hero 10 Black می‌تواند به راحتی صفحه نمایش ثانویه را با نرخ فریم بالاتر در هنگام استفاده از حالت های باکیفیت مانند ضبط 5K به راحتی هدایت کند. این نتیجه پردازنده جدید GP2 است.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9

با این حال گوپرو در طراحی صفحه‌نمایش عقب، که هنوز هم مانند دفعه قبل یک LCD 2.27 اینچی است، حساسیت لمسی را بهبود بخشیده است.

بهترین حدس ما این است که در واقع هیچ تغییر سخت افزاری عمده‌ای در اینجا وجود ندارد. در ژوئن 2021، GoPro یک به‌روزرسانی برای Hero 9 Black منتشر کرد که عملکرد صفحه نمایش لمسی را به طور قابل توجهی بهبود بخشید. احتمالاً این تغییرات را در مدل جدید انجام داده است، که ممکن است به یک درایور صفحه لمسی بازنویسی شده خلاصه شود و سپس به لطف عملکرد بهبود یافته CPU GP2، تجربه را کمی بهتر کرده باشد.

5 گرم سبک تر است و وب کم بهتری است :

GoPro Hero 10 Black بسیار شبیه به Hero 9 Black است. با این حال، وزن آن 5 گرم کمتر است، به جای 158 گرم، 153 گرم است.
اگر مدتی را صرف بررسی برگه‌های مشخصات GoPro نمی‌کردیم، احتمالاً هرگز متوجه نمی‌شدیم.

7 تفاوت کلیدی Gopro Hero 10 و Gopro Hero 9
تغییر نسبتاً عمده ای در استفاده از GoPro برای پخش زنده یا به عنوان وب کم از طریق USB-C وجود دارد، می‌توانید از Hero 10 Black به عنوان وب کم/استریمر با تثبیت Hypersmooth 4.0 استفاده کنید.
با این حال، سقف رزولوشن 1080p باقی می‌ماند، نه 4K.

 

جهت مشاوره و خرید انواع دوربین‌های ورزشی Gopro و دیگر برندها به فروشگاه نماکم مراجعه فرمایید.