مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

1400/07/25
مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

به تازگی DJI گیمبال DJI Osmo Mobile 5 را روانه بازار کرده است که برای ولاگرها و تولیدکنندگان محتوا ایده آل است. این آخرین نسخه از سری DJI Osmo است، بنابراین چگونه می توان آن را با نسخه قبلی خود، OM 4 مقایسه کرد؟ در این مقاله به مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI میپردازیم.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

 

جدیدترین گیمبال موبایل شرکت DJI با قابلیت‌های جدبد :

گیمبال گوشی هوشمند DJI OM 5 به تازگی روانه بازار شده است.
• ویژگی های کلیدی شامل قابلیت افزایش طول دسته مانند یک مونوپاد حرفه‌ای، ActiveTrack ارتقا یافته، چراغ فلش جلو (لوازم جانبی)، گیره موبایل ارتقا یافته و سازگاری وسیع تر با گوشی های هوشمند است.
• Osmo Mobile 5 سبک تر و کوچکتر از نسخه‌های قبلی خود، یک گیمبال تاشو جمع و جور و به راحتی قابل حمل است که برای ولاگرها و سازندگان محتوای در حال حرکت ایده آل است.
• ویژگی جدید ShotGuides این مدل جدید، آموزش‌های عکاسی از پیش تنظیم شده را ارائه می‌دهد و از ویرایش خودکار در یک فیلم پشتیبانی می‌کند، این ویژگی برای فیلمبرداران جدید و مبتدی عالی است.
• DJI OM 5 در دو رنگ سفید و خاکستری روانه بازار شده است.

 

 شروع بررسی تخصصی :

 

این گیمبال سبک، جمع و جور و تاشو با گیره مغناطیسی، یک ابزار ضروری برای ضبط محتوای ویدئویی بدون لرزش با تلفن هوشمند شما است.
با ویژگی های به روز شده از جمله قابلیت افزایش طول دسته مانند یک مونوپاد حرفه‌ای ، ویژگی جدید ShotGuides و چراغ فلش جلو و همچنین مجموعه ای از حالت‌های عکاسی هوشمند مانند کنترل حرکت، زوم پویا و گیمبال چرخان، OM 5 ایده‌های زیادی برای ولاگرها و سازندگان محتوای در حال حرکت دارد.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI
در واقع، این یک پیشرفت فناوری چشمگیر است که بدون شک کاربرانی را که می‎‌خواهند گیمبال موبایل خود را ارتقا دهند، جذب خواهد کرد.
اما در حالی که DJI به نوآوری برای این طیف وسیع از مخاطبان ادامه می‌دهد، این نسخه جدید چگونه با OM 4 – که فقط یک سال پیش وارد بازار شده بود – مقایسه می‌شود و آیا ارزش تعویض دارد؟

 

طراحی :

هر دو DJI OM 5 و Osmo Mobile 4 از نظر ظاهری مشابه هستند.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

هر دو مدل قابلیت جابجایی بصورت تاشو را دارند و به راحتی می‌توان آنها را حمل کرد، همچنین دارای سه پایه هستند.

در تلاش مداوم DJI برای نوآوری، Osmo Mobile 5 کوچکترین و سبکترین Osmo است. در حقیقت، این دستگاه یک سوم کوچکتر از نسخه قبلی خود است.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

مقایسه ابعاد :

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

یکی از ویژگی های برجسته OM 4 یک طراحی مغناطیسی چشمگیر بود که به کاربران این امکان را می‌داد تا سریع تلفن خود را به گیمبال وصل کرده و از آن جدا کنند.
همانطور که در تصاویر زیر نشان داده شده است، این عملکرد خوبی بود و OM 5 این روند را ادامه می‌دهد.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

اما در حالی که ایده یکسان است، OM 5 دارای یک گیره تازه طراحی شده است که به منظور محافظت بیشتر از موبایل شما می‌باشد.
این گیره جدید باعث سازگاری مدلهای بیشتر گوشی همراه با این گیمبال شده است و این بسیار مورد توجه مخاطبان میباشد. جهت مشاهده لیست گوشی های سازگار با OM5 کلیک کنید.
DJI OM 5 دارای یک مونوپاد داخلی خلاقانه است. این ویژگی در OM 4 وجود نداشته است. این مونوپاد داخلی زوایای پویا و امکانات تصویربرداری بیشتری را برای ایجاد محتوا فراهم میکند.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

 

چراغ های Fill Light :

 

یکی دیگر از ویژگی های جدیدی که با OM 5 معرفی میشود، چراغ های Fill Light برای استفاده در زمان فیلمبرداری در نور کم، است.
این گیره مغناطیسی – که برای عکاسی و فیلمبرداری در نور کم طراحی شده است – که جداگانه باید خریداری شود، دارای یک نور کمکی داخلی با سه سطح روشنایی و سه گزینه درجه حرارت رنگ است که به شما امکان میدهد در هر زمان نور مناسب برای فیلمبرداری و عکاسی از سوژه‌های خود را فراهم کنید.
لازم به زکر است این وسیله جانبی با OM 4 هم سازگار است.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

دکمه کنترلی بیشتر :

 

در مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI باید اشاره کردی که DJI همچنین یک دکمه دیگر به دسته اضافه کرده است و به کاربران OM 5 کمک میکند تا سریعتر و آسانتر به ویژگیها و عملکردهای اصلی دسترسی داشته و آنها را کنترل کنند.

 

رنگ بندی OM5 :

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI
آخرین نکته ای که در طراحی باید به آن اشاره کرد این است که OM 5 در دو رنگ جدید موجود است: سفید و خاکستری
این در حالی می باشد که DJI Osmo Mobile 4 فقط در یک رنگ موجود است.

پایدارسازی / Stabilisation :

هیچ تفاوتی بین OM 5 و OM 4 در مورد تثبیت وجود ندارد.
هر دو از قابلیت تثبیت سه محوری DJI با درجه بالا (جلو به عقب ، چپ-راست و پهلو به پهلو) سود میبرند، که از حالت‌های پیاده‌روی و ورزش به طور کامل پشتیبانی می‌کند و فیلمی بدون لرزش را ارائه می‌دهند.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

برای ثبات بیشتر، هر دو نسخه گیمبال از فناوری تثبیت تصویر الکترونیکی (EIS) در حالتهای Timelapse ، Motionlapse یا Hyperlapse برای سطح بالای یکنواختی تصویر استفاده میکنند.

ویژگی های هوشمند DJI OM 5 v DJI Osmo Mobile 4:

OM 5 و OM 4 دارای مجموعه ای از حالت‌ها و عملکردهای هوشمند هستند که به کاربران کمک می‌کند محتوای با کیفیت را به راحتی ضبط کنند.

اما OM 5 دارای ویژگی‌های جدیدی است که آن را متمایز می کند:

یکی از بزرگترین ارتقاءها شامل ActiveTrack 4.0 است که به تازگی به روز شده است، که در حال حاضر از ردیابی تا حداکثر زوم 3 برابری با سرعت 5 متر بر ثانیه پشتیبانی میکند و به طور دقیق موضوع را در فریم مشخص میکند و دنبال میکند، حتی در حین حرکت. این یک نسخه پیشرفته تر از قابلیت ActiveTrack 3.0 OM 4 است.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

ویژگی ShotGuides :

یک ویژگی خوب و ویژگی جدید در OM 5 ویژگی ShotGuides است که حداکثر 30 مجموعه آموزش عکاسی از پیش تنظیم شده را ارائه میدهد و از ویرایش خودکار در یک فیلم پشتیبانی میکند. این یک قابلیت عالی برای مبتدیان در فیلمبرداری است.

OM 5 همچنین شامل عملکرد Glamour Effects است که از روتوش خودکار و تنظیمات پارامترهای سفارشی پشتیبانی میکند. این حالت هنگام استفاده از دوربین جلو به طور خودکار فعال میشود.

 

ویژگی‌های یکسان هر دو مدل :

به غیر از این ، هر دو گیمبال دارای ویژگی های هوشمند جالب یکسانی هستند، مانند:

• کنترل حرکت :

از حرکات دست میتوانید برای شروع و توقف ضبط ویدئو یا گرفتن عکس استفاده کنید. این برای عکس‌های سلفی یا فیلم‌های گروهی ایده آل است.

• DynamicZoom :

با ظاهر سینمایی جذاب، عملکرد زوم را به طور خودکار تنظیم میکند تا تغییر پس زمینه چشمگیری را ایجاد کند که توسط آلفرد هیچکاک محبوب شده است.

• پانوراما:

از بین سه گزینه پانورامای خلاق، پانورامای 3*3 ، پانورامای 240 درجه و پانورامای “CloneMe” را انتخاب کنید. ویژگی CloneMe به کاربر اجازه میدهد چندین نسخه از یک شخص یا موضوع را در یک عکس برای یک جلوه منحصر به فرد و خلاق اضافه کند.

• حرکت گیمبال Spin Shot :

این قابلیت در برنامه DJI Mimo فعال شده و با استفاده از جوی استیک، گیمبال گوشی را می چرخاند تا جلوه‌ای از چرخش دوربین ایجاد کند.

 

• قالب‌های آماده فیلمبرداری خلاق :

قالب های حالت داستانی آماده نیز با هر دو مدل موجود است. این امر کاربران را قادر میسازد تا یکی از الگوهای از پیش تعیین شده را برای ضبط فیلم‌های خلاق به محتوا انتخاب کنند و از حرکات از پیش تعیین شده، موسیقی و پالت رنگ برای فیلمهای سریع که برای به اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی مناسب هستند، استفاده کنند.

OM 5 و OM 4 همچنین دارای Timelapse ، Motionlapse ، Hyperlapse هستند.

هر دو گیمبال از برنامه DJI Mimo استفاده می کنند.

قیمت DJI OM 5 v DJI OM 4 :

پس از عرضه OM 5 قیمت ، 139 پوند است. این نشان دهنده ارزش زیادی است، به ویژه اینکه شامل طیف وسیعی از لوازم جانبی مانند گیره مغناطیسی، سه پایه، کابل برق، بند مچ و کیسه مخصوص DJI جهت قراردادن OM5 است.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

در مقایسه DJI Osmo Mobile 4، زمانی که در آگوست سال گذشته عرضه شد، همان قیمت بود، اما در زمان نگارش این مقاله، با قیمت 118 پوند به فروش میرسد.

خلاصه مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI :

این بار، OM 5 به نظر میرسد نسخه‌ای پیشرفته تر از OM 4 باشد، شاید OM5 در مقایسه با کسانی که دارای OM 4 هستند، گزینه بهتری برای کاربران جدید باشد.

با این وجود، OM 5 دارای ویژگیهای ارتقاء یافته‌تری درمقایسه با OM 4 است. در حالی که لزوماً این ویژگیها باعث ضعف OM4 نیستند، اما OM5 تجربه ایجاد محتوا، مانند مونوپاد داخلی، لوازم جانبی مناسب نور پردازی و سازگاری اضافی گوشی‌های هوشمند را افزایش می‌دهند.

مقایسه گیمبال OM5 و OM4 کمپانی DJI

DJI Osmo Mobile 5 :

با در نظر گرفتن OM 5 به طور جداگانه، بدون شک این گیمبال برای یک گوشی هوشمند عالی است و طیف وسیعی از ویژگی‌های تولید محتوای هوشمند را همراه خود دارد، این موضوع OM5 را به یک ابزار ایده آل برای ولاگرها و تولیدکنندگان محتوا تبدیل میکند.

کاری از گروه تکنولوژی نماکم. جهت مشاوره و خرید انواع گیمبال‌های موبایل با ما تماس بگیرید.